Oferta dla Klientów indywidualnych

CO TO JEST OZE ?
POZNAJ NASZE KNOW-HOW

Co to jest OZE – Odnawialne źródła energii to źródła energii, których wykorzystywanie w przeciwieństwie do nieodnawialnych źródeł energii jak węgiel, ropa naftowa czy gaz ziemny – nie wiąże się z ich długotrwałym deficytem. Zasoby OZE odnawiają się samoczynnie w stosunkowo krótkim czasie. Odnawialne źródła energii to również energia ekologiczna, nie szkodząca środowisku naturalnemu.

Ustawa o odnawialnych źródłach energii z dn. 20 lutego 2015 r. definiuje odnawialne źródła energii jako „odnawialne, niekopalne źródła energii obejmujące energię wiatru, energię promieniowania słonecznego, energię aerotermalną, energię geotermalną, energię hydrotermalną, hydroenergię, energię fal, prądów i pływów morskich, energię otrzymywaną z biomasy, biogazu, biogazu rolniczego oraz z biopłynów”.

W przypadku budynków jednorodzinnych najczęściej wykorzystuje się energię promieniowania słonecznego, używaną przez kolektory słoneczne oraz instalacje fotowoltaiczne, energię geotermoalną, hydrotermoalną, aerotermoalną, wykorzystywaną przez pompy ciepła oraz energię z biomasy, wykorzystywaną przez kotły na biomasę.

CO TO JEST POMPA CIEPŁA ?

POMPA CIEPŁA

To urządzenia grzewcze pozyskujące energię odnawialną skumulowaną w gruncie, wodzie lub powietrzu. Pobrana przez pompę ciepła energia przekazywana jest do systemu grzewczego i wykorzystywana na potrzeby ogrzewania wnętrz oraz wody użytkowej. Nowoczesne pompy ciepła w okresie letnim mogą również zapewniać chłodzenie budynku. Głównym argumentem przemawiającym za montażem pompy ciepła są niskie koszty eksploatacji tego urządzenia grzewczego. Mimo, iż do swej pracy potrzebuje ona zasilania energią elektryczną, przy dobrze zaprojektowanej instalacji jej pobór jest niewielki. pompa ciepła zasada działania

DLACZEGO MY ?

Nasza wyspecjalizowana kadra na każdym szczeblu oferuje kompleksową obsługę każdego Klienta, począwszy od doradztwa i doboru odpowiedniego urządzenia renomowanych producentów poprzez profesjonalny montaż, uruchomienie oraz serwis w pełnym zakresie – gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

rozwój inwestycji

CZYSTE POWIETRZE

Pomagamy w uzyskaniu dofinansowania w ramach programu „Czyste powietrze”
Nasze wieloletnie doświadczenie umożliwia nam wykonywać najtrudniejsze technicznie instalacje.


PROPONOWANI DOSTAWCY POMP CIEPŁA | CO OFERUJEMY ?

PANASONIC - Pompa ciepła Aquarea oparta na technologii powietrze-woda jest bardzo wydajna i przyjazna środowisku. Przechwytuje energię cieplną z otaczającego powietrza i wykorzystuje ją do podgrzania wody przeznaczonej do ogrzewania pomieszczeń oraz ciepłej wody użytkowej. W ten sposób nawet 80% potrzebnej energii cieplnej pobierane jest z otoczenia – również w skrajnie niskich temperaturach.

MITSUBISHI - Pompy ciepła wchodzące w skład rozwiązania Ecodan składają się z urządzenia wewnętrznego i zewnętrznego, które współpracują ze sobą w systemie split. Energia z otoczenia jest pobierana przez moduł zewnętrzny, a jednostka wewnętrzna przekazuje ją do systemu ogrzewania. Moduły zewnętrzne różnią się konstrukcją w zależności od mocy i budowy systemu. Obudowy w kolorze biało-antracytowym sprawiają, że urządzenia prezentują się minimalistycznie i elegancko. Dostępne są również urządzenia w systemie monoblok.

VAILLANT - Pompa ciepła powietrze/woda aroTHERM SPLIT. Szybki do zainstalowania system pompy ciepła powietrze/woda aroTHERM to odpowiedź marki Valliant na współczesny system ogrzewania/chłodzenia pomieszczeń i podgrzewania ciepłej wody użytkowej dla nowych i modernizowanych domów jednorodzinnych. Spełnia wysokie oczekiwania wobec marki premium w zakresie cichej pracy i trwałości w długim okresie eksploatacji – zaprojektowane i wyprodukowane przez markę Vaillant. Pompy ciepła Vaillant należą do najcichszych na rynku, w tej grupie urządzeń. Charakteryzują się intuicyjną obsługą, wysokim poziomem estetyki, wydajności oraz jakości wykonania. Dzięki unikatowemu podejściu w projektowaniu pompy ciepła Vaillant są wyjątkowo łatwe w tworzeniu złożonych systemów, ich montażu oraz uruchomieniu.

KAISAI - Dzięki nowoczesnej technologii, pompy ciepła powietrze-woda KAISAI pracują w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej oraz osiągają wysokie parametry temperatury systemu grzewczego lub ciepłej wody użytkowej. Brak emisji szkodliwych substancji do otoczenia, bezpieczeństwo użytkowania oraz bezobsługowość czynią pompy ciepła KAISAI idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto buduje dom lub i wymienia lub modernizuje istniejące źródło ciepła. Pompy ciepła KAISAI mają zastosowanie zarówno w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym, jak i komercyjnym, a szeroki wybór jednostek zarówno typu split, jak i monoblok zapewnia możliwość dopasowania urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika.


ZALETY POSIADANIA POMPY CIEPŁA
CO WARTO WIEDZIEĆ ?

POMPA CIEPŁA

Jest ekologiczna i nie zanieczyszcza środowiska.PONOSZONE KOSZTY

Charakteryzuje się niskimi kosztami eksplatacjiBEZPIECZEŃSTWO

Urządzenie jest bezpieczne i nie stwarza ryzyka wybuchuOBSŁUGA

Pompa ciepła może być całkowicie bezobsługowaZAINTERESOWAŁA CIĘ NASZA OFERTA ?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I USTAL WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY

ZIO-MAX Marcin Ziopaja
ul. Warszawska 261, 25-551 Kielce, tel. (41) 31 31 060, e-mail. pompyciepla@ziomax.pl